Pēdējās izmaiņas: 17.05.2019

Putnu vērošanas ekskursija 2017

Aprīlī visā Latvijā notiek tradicionālās pavasara Putnu dienas. Arī dabas parkā „Dvietes paliene" 9. aprīlī visi interesenti varēja piedalīties putnu vērošanas ekskursijā, kuru vadīja ornitologi Ilze un Jānis Priednieki.

Dabas parka informācijas centrā „Gulbji” Bebrenes pagasta Putnu salā pulcējās vairāk kā 30 lieli un mazi putnu vērotāji no Bebrenes, Kaldabruņas, Zariņiem, Rīgas un Daugavpils.

Sākumā tika izpētīts, kas no putniem ieraugāms turpat Putnu salas apkārtnē – baltie stārķi, baltais gārnis, dažādas pīles, paugurknābja gulbji, ziemeļu gulbji un pat mazie gulbji. Pēc tam visi devās uz putnu torni pie Skuķu ezera Zariņu salas pusē. Te varēja teleskopā vērot dzērves, pīles, gulbjus, ejot pa mežu dzirdēt un ieraudzīt dzelteno stērsti, dzilnīti, strazdus. Tālāk, lielo zosu baru meklējumos, ceļš veda uz Dvieti. Zosis bija ieraugāmas gan lidojot kāšos, gan barojoties uz laukiem, bet bari nebija lieli, tikai pa kādiem 1000 putniem. Pilsētniekiem tas likās daudz, bet vietējiem maz, jo te parasti ir redzēta daudz lielāka zosu koncentrācija! Putni bija salīdzinoši mazaktīvi un paslēpušies, jo laiks bija apmācies un vējains.

Nogurušie un nosalušie putnu dienu dalībnieki atgriezās Putnu salā, iestiprinājās ar karstu skābeņu zupu no lielā katla un bija gatavi klausīties un skatīties LOB pārstāves Leldes Uzkures prezentāciju „Putni dzejā”. Putnu ekskursijas dalībnieki mājās devās patīkami noguruši, saelpojušies pavasara gaisu, sasmēlušies zināšanas un dabas enerģiju.

Fotogrāfijas no ekskursijas ir apskatāms šeit.

Benita Štrausa