Pēdējās izmaiņas: 17.05.2019

Torņu cīņas 2015 Dvietes palienē

Arī šogad abi Dvietes palienes dabas parka putnu vērošanas torņi tika iekļauti „Torņu cīņās" - putnu vērošanas sacensībās diennakts garumā. Sacensības šopavasar notika 16. un 17. maijā.

Skuķu ezera austrumu krasta jeb Zariņu salas torni, kas sacensībās iekļauts tikai otro gadu, šogad izlozēja komanda "Himantopus himantopus" - Andris Klepers, Ilze Bojāre, Mārcis Tīrums un Ieva Mārdega.

Lai gan, piebraucot pie torņa, lija un bija tikai +10 grādi un aukstums saglabājās visu diennakti (naktī ar dažiem grādiem mīnusā), komandai šis tornis atnesa pārliecinošu uzvaru - "+17 sugas" (par 17 novērotām putnu sugām vairāk, nekā iepriekšējā gadā). Tornis atrodas izdevīgā vietā, jo visas debesspuses ir labi pārredzamas. Diemžēl šopavasar palu nebija, un ūdens Skuķu ezerā bija maz, tomēr ar esošajām lāmām pilnīgi pietika, lai līdz vakaram "savāktu" labu ūdensputnu „komplektu" un ik pa brīdim varētu priecāties par garām lidojošiem baltspārnu un melnajiem zīriņiem. Lai arī auksta, nakts izrādījās ļoti laba naktsputniem - dziedāja gan dumbrcāļi, gan parastais ormanītis un mazais ormanītis. Virs meža tika redzētas riestojošas slokas, Skuķu ezera palienē atsaucās meža pūču pāris. Rīts bija mierīgs un saulains, ezera palienes krūmos dziedāja zilrīklīte. Pie ezera jūras ērgļu kompānijā izdevās pamanīt arī dzeltengalvas cielavu.

Savukārt Skuķu ezera rietumu krasta jeb Putnu salas torni izlozēja komanda „Naktsputni" - Edgars Lediņš, Edgars Laucis, Ēriks Dreibants un Ivo Dinsbergs. Komandas redzētā īsastes klijkaija saņēma balvu kā pasākuma interesantākais novērojums. Torņa tuvumā komanda novēroja dzeltengalvas cielavu pāri, redzēti arī divi jūras ērgļi, mazais ērglis un baltmugurdzenis, kā arī baltspārnu zīriņi. Pašiem dalībniekiem visvairāk emociju sagādāja pieci bezdelīgu piekūni, kas medīja spāres torņa apkārtnē.

Ilze Priedniece
(sagatavots pēc Ievas Mārdegas un Edgara Lediņa materiāliem)

03.06.2015.

Normal 0 false false false LV X-NONE X-NONE

Skuķu ezera austrumu krasta jeb Zariņu salas torni, kas sacensībās iekļauts tikai otro gadu, šogad izlozēja komanda “Himantopus himantopus” - Andris Klepers, Ilze Bojāre, Mārcis Tīrums un Ieva Mārdega. Lai gan, piebraucot pie torņa, lija un bija tikai +10 grādi un aukstums saglabājās visu diennakti (naktī ar dažiem grādiem mīnusā), komandai šis tornis atnesa pārliecinošu uzvaru - “+17 sugas” (par 17 novērotām putnu sugām vairāk, nekā iepriekšējā gadā). Tornis atrodas izdevīgā vietā, jo visas debesspuses ir labi pārredzamas. Diemžēl šopavasar palu nebija, un ūdens Skuķu ezerā bija maz, tomēr ar esošajām lāmām pilnīgi pietika, lai līdz vakaram “savāktu” labu ūdensputnu „komplektu” un ik pa brīdim varētu priecāties par garām lidojošiem baltspārnu un melnajiem zīriņiem. Lai arī auksta, nakts izrādījās ļoti laba naktsputniem - dziedāja gan dumbrcāļi, gan parastais ormanītis un mazais ormanītis. Virs meža tika redzētas riestojošas slokas, Skuķu ezera palienē atsaucās meža pūču pāris. Rīts bija mierīgs un saulains, ezera palienes krūmos dziedāja zilrīklīte. Pie ezera jūras ērgļu kompānijā izdevās pamanīt arī dzeltengalvas cielavu.

Savukārt Skuķu ezera rietumu krasta jeb Putnu salas torni izlozēja komanda „Naktsputni” - Edgars Lediņš, Edgars Laucis, Ēriks Dreibants un Ivo Dinsbergs. Komandas redzētā īsastes klijkaija saņēma balvu kā pasākuma interesantākais novērojums. Torņa tuvumā komanda novēroja dzeltengalvas cielavu pāri, redzēti arī divi jūras ērgļi, mazais ērglis un baltmugurdzenis, kā arī baltspārnu zīriņi. Pašiem dalībniekiem visvairāk emociju sagādāja pieci bezdelīgu piekūni, kas medīja spāres torņa apkārtnē.

Ilze Priedniece

(sagatavots pēc Ievas Mārdegas un Edgara Lediņa materiāliem)

03.06.2015.